PU Gwiazdzista Wroclaw 002 NET

Wrocław: Nowe Centrum Południowe

Inwestycja Nowe Centrum Południowe to wielorodzinny budynek, znajdujący się przy ulicy Gwiaździstej we Wrocławiu. Projekt znakomicie wpasowuje się w miejski krajobraz dolnośląskiej stolicy, zapewniając przyszłym mieszkańcom bezpośrednie sąsiedztwo centrum, dostęp do miejsc kultury oraz doskonałą sieć komunikacji. W projekcie stonowanej, eleganckiej fasady wykorzystano płytki Bretagne od Elastolith/Elabrick.

zobacz galerię
PU Szeligowska Warszawa 011 NET

Warszawa: Modern City

Modern City to nowa inwestycja firmy ROBYG. Osiedle znajduje się na Bemowie, dynamicznie rozwijającej się dzielnicy, oferującej bogatą ofertę usług społecznych i kulturalnych. Dodatkowe atuty lokalizacji stanowi piękny, zielony teren oraz doskonałe połączenia komunikacyjne. Cechą charakterystyczną osiedla jest modernistyczna architektura zestawiona z eleganckimi, białymi elementami elewacji. Kompleks został zaprojektowany z myślą o nowoczesnych rozwiązaniach, wysokiej jakości życia oraz pięknej przestrzeni – zarówno mieszkaniowej, jak i części wspólnej. W trosce o komfort, wygodę i bezpieczeństwo mieszkańców każdy z lokali zostanie wyposażony w system inteligentnego domu Smart House. Przy tworzeniu elewacji tego warszawskiego osiedla, wykorzystano płytki Elastolith.

zobacz galerię
PU Wielicka Krakow 004 NET kopia

Kraków: Jerozolimska

Nowa krakowska inwestycja Cordia składa się z dwóch budynków wielorodzinnych. Sześciopiętrowy obiekt charakteryzuje się nowoczesnym designem, elegancką kolorystyką oraz pięknym otoczeniem. Inwestycja położona jest w zielonej części Krakowa, niedaleko terenów rekreacyjnych, sąsiadując z osiedlem Stare Podgórze oraz Kazimierzem. W projekcie fasady wykorzystano płytki z linii profesjonalnej Elastolith Haaksbergen E.8076 format NF 71 x 240 mm oraz fugę szarą piaskową.

zobacz galerię
PU Osiedle Wiecej Robyg 010 NET2

Gdańsk: osiedle Więcej

Osiedle Więcej to nowoczesna inwestycja Robyg.

Gdańskie osiedle oferuje mieszkania o zróżnicowanym metrażu, dopasowanym do indywidualnych potrzeb inwestorów. Sześć czteropiętrowych budynków doskonale współgra wizualnie z bogatą roślinnością otoczenia. Tereny rekreacyjne wyposażono w miejsce na grilla, a w okolica sprzyja rozwijaniu aktywności sportowej mieszkańców. Dodatkowym atutem inwestycji jest bliska lokalizacja obwodnicy, pozwalająca na dobrą komunikację z resztą Trójmiasta. Projekt elewacji budynków gdańskiego osiedla wpisuje się we współczesne trendy minimalizmu, a do ich wykończenia wykorzystano płytki mineralne Elastolith/Haaksbergen w kolorze E. 8421.

zobacz galerię
PU Novo Med Katowice 008 NET

Katowice: Centrum Medyczne

Projekt centrum medycznego Novo Med w Katowicach to przykład nowoczesnej, architektonicznej prostoty. Neutralne barwy elewacji doskonale współgrają z kubistycznym kształtem inwestycji, tworząc subtelne połączenie współczesnych trendów budowlanych. W projekcie frontalnej części fasady oraz wykończenia holu wykorzystano płytki klinkierowe Haaksbergen E.7216 w formacie NF, których ciemne odcienie dodały całości aranżacji prostej, nowoczesnej elegancji.

zobacz galerię
PU Gajowa Bydgoszcz Sahara 014 NET

Bydgoszcz: Cascada Bartodzieje

Cascada Bartodzieje to nowa inwestycja dewelopera Mertis Investments w okolicach centrum Bydgoszczy. Siedmiopiętrowy blok składa się z 57 lokali o zróżnicowanym metrażu, wyposażonych w balkon lub prywatną przestrzeń tarasową. Nowoczesny design budynku doskonale wpasowuje się w otoczenie, a dogodna lokalizacja umożliwia łatwy dostęp do restauracji oraz terenów rekreacyjnych. Inwestycja charakteryzuje się kaskadową architekturą oraz stylowymi rozwiązaniami kolorystycznymi. W projekcie nowoczesnej elewacji budynku wykorzystano płytki Sahara z linii Elabrick/Elastolith.

zobacz galerię
PU Rotmanka Pruszcz Sahara 003 NET2

Rotmanka/Pruszcz Gdański: osiedle Andromeda

Andromeda to nowa inwestycja ACTIVA. Kameralne osiedle znajduje się w Rotmance, nieopodal Pruszcza Gdańskiego. Kompleks składa się z 6 budynków, których lokale oferują zróżnicowany metraż, dopasowany do indywidualnych potrzeb inwestorów. Otoczone zielenią zacisze dysponuje także przestrzenią rekreacyjną dla najmłodszych, natomiast w samym budynku zaprojektowano podziemne miejsca postojowe oraz komórki lokatorskie. Osiedle stanowi harmonijne połączenie nowoczesnej architektury, elegancji oraz natury. Kolorystyka fasady 3-piętrowych bloków znakomicie ze sobą kontrastuje – część zaprojektowano w białych barwach, natomiast pozostałe budynki charakteryzują się rudawym, nieco czerwonym odcieniem. Do ich wykończenia wykorzystano płytki klinkierowe Elastolith/Elabrick w kolorze SAHARA na brązowej fudze.

zobacz galerię
PU Zakatek Cybisa Warszawa 009 NET

Warszawa: Zakątek Cybisa

Warszawskie osiedle Zakątek Cybisa to prestiżowa inwestycja firmy PROFBUD. Zlokalizowana na Ursynowie, wpasowuje się w krajobraz miejski stolicy. Obiekt oferuje ponad 200 mieszkań o różnym metrażu, umożliwiając przyszłym mieszkańcom znalezienie dopasowanego do potrzeb i wymagań lokum. Osiedle zostało zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie i komforcie mieszkańców, zapewniając im doskonałą komunikację z pozostałą częścią miasta oraz bogaty w zieleń dziedzińcem z miejscem zabaw dla dzieci. Kompleks oferuje również mieszkańcom wspólny, podziemny garaż i nowoczesny system monitoringu oraz zabezpieczeń klatek schodowych.

W projekcie elewacji wykorzystano płytki klinkierowe z linii Haaksbergen E.10376 w formacie NF na fudze LMO.2658

zobacz galerię
PU Mysliwska Krakow 006 net

Kraków: Nowa Myśliwska

Nowa Myśliwska to najnowsza inwestycja SPRAVIA (dawniej: Budimex). Znajdujące się w pięknym i klimatycznym Krakowie osiedle stanowi połączenie nowoczesnej i minimalistycznej architektury z otaczającą go, bogatą naturą. Na elewacjach zobaczymy odcienie bieli, szarości i antracytu, a także - w wybranych partiach – płytki elewacyjne Palermo od Elastolith/Elabrick. Walory estetyczne podnoszą dodatkowo okna o drewnopodobnym zabarwieniu.

zobacz galerię
PU Nowa Manufaktura Wroclaw 013 NET

Wrocław: Nowa Manufaktura

Nowa Manufaktura Wrocław to nowa inwestycja IMS Budownictwo położona w ścisłym centrum stolicy Dolnego Śląska. Nowoczesna architektura oraz zabudowa sięgająca 9 piętra idealnie wypełnia ubytek pomiędzy starszymi kamienicami, zwieńczając narożnik u zbiegu ulic Tadeusza Kościuszki i Kazimierza Pułaskiego. Kontrastujące barwy bieli i czerni wzbogacone mocnymi tonami czerwieni wyróżniają budynek spośród otoczenia, Do uzyskania tego nietypowego efektu inwestor wykorzystał płytki klinkierowe z linii Elabrick: Blackpool i Alaska.

zobacz galerię
PU Niwy Krakow 003 NET2

Kraków: Lofthaus Zabłocie

Lofthaus Zabłocie to nowa, krakowska inwestycja dewelopera Convector Development.

Projekt składa się z dwóch czterokondygnacyjnych budynków oraz 147 nowoczesnych mieszkań, spełniających najwyższe standardy mieszkalne. Lokalizacja osiedla zapewnia doskonałe połączenie komunikacyjne z pozostałą częścią miasta oraz umożliwia korzystanie z urokliwej okolicy Podgórza i Zabłocia, która oferuje szeroki wachlarz kawiarni, muzeów oraz obiektów rekreacyjnych. Inwestycja wykorzystuje również nowoczesne, przyjazne środowisku rozwiązania, takie jak stanowiska ładowania samochodów elektrycznych. W projekcie nowoczesnej elewacji wykorzystano płytki Oregon z linii Elastolith/Elabrick, których ceglane, rude tony doskonale kontrastują z bogatą roślinnością okolicy oraz zielonymi dziedzińcami na terenie osiedla.

zobacz galerię
PU Wislany Mokotow 009 net

Wiślany Mokotów w Warszawie

Wiślany Mokotów to najnowsza inwestycja Budimex Nieruchomości. Inwestor zdecydował się na wykorzystanie płytek mineralnych z linii Haaksbergen w kolorze E.8076, które podkreślają wyjątkowy klimat tej mokotowskiej, wieloetapowej inwestycji.

zobacz galerię
PU Dom kultury Miejsce Piastowe 004 net

Gminne Centrum Kultury

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka to nowoczesna placówka kulturalna, położona w malowniczej gminie Miejsce Piastowe. W okolicy inwestycji znajdują się budynki sakralne ku czci św. Michała Archanioła, posiadające charakterystyczną, ceglaną elewację. Z tego powodu, wykonawcy zdecydowali się na wybór płytek klinkierowych Elastolith z linii Elabrick. Fasadę GCKiB zdobi odcień Cordoba w formacie NF. Dzięki temu, elewacja wygląda nowocześnie, zachowując spójność z wieloma obiektami kultu i licznych pielgrzymek.

zobacz galerię
PU Fasolowa Warszawa 008 NET2

Warszawa: Fasolowa 11

Fasolowa 11 to najnowsza inwestycja Grupy Summa Development. Warszawski projekt obejmuje nowoczesny, pięciopiętrowy budynek, który powstanie w dzielnicy Włochy. Obiekt oferuje doskonałą lokalizację, a także kameralny i przytulny charakter. Przy projekcie minimalistycznej, eleganckiej elewacji inwestycji wykorzystano płytki klinkierowe E. 9354 format NF z linii Haaksbergen na fudze jasnoszarej. Takie zestawienie wizualnie ociepla budynek oraz doskonale wpasowuje go w otoczenie.

zobacz galerię
PU Rondo Polsadu 2 014 net

Lublańska Park w Krakowie

Nowa krakowska inwestycja to propozycja dla osób ceniących nowoczesność i wielkomiejski styl życia. Inwestor zdecydował się na wykorzystanie płytek klinkierowych z linii Elastolith Classic w kolorze Bretagne w formacie 40 x 370 mm na fudze antracytowej.

zobacz galerię
PU dom Wyry 21

Piękny dom na Śląsku

Na elewacji tego pięknego domu na Śląsku inwestor zdecydował się zastosować płytkę Bretagne na fudze antracytowej.

zobacz galerię
PU Dawna Poczta Gdanska 005 net

Dawna Poczta w Gdańsku

Dawna Poczta to niezwykła inwestycja zlokalizowana na terenie Dolnego Wrzeszcza w Gdańsku. Twórcą projektu jest Euro-Styl, który już po raz kolejny zaufał rozwiązaniom Elastolith. Na elewacji Dawnej Poczty znajdują się płytki z linii profesjonalnej Haaksbergen E.6020 w formacie 60 x 480 mm. Płytki klinkierowe zostały zamontowane w układzie pionowym, co dodatkowo wpłynęło na estetykę obiektu.

zobacz galerię
PU Olimpia Port 008 net

Wrocław: Olimpia Port

We Wrocławiu powstaje nowoczesne osiedle Olimpia Port, które należy do największej grupy deweloperskiej w Polsce – ARCHICOM. Komfortowe, słoneczne apartamenty oraz rozbudowana infrastruktura sprawiają, że inwestycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Oryginalną bryłę budynku podkreśla klinkier mineralny z linii Haaksbergen nr E.5496 w formacie RF 65 x 250 mm na fudze w kolorze specjalnie stworzonym na potrzeby projektu.

zobacz galerię
20210414 143128

Dom jednorodzinny w Gdyni

Inwestorzy jednego z domów zlokalizowanych w Trójmieście stworzyli bardzo ładny i minimalistyczny projekt, który idealnie współgra z otaczającym go sąsiedztwem. Na potrzeby inwestycji dostarczyliśmy płytki Elastolith z linii Haaksbergen w kolorze numer E.8003 w specjalnym, przedłużonym formacie.

zobacz galerię
PU Braniborska Wroclaw 007 net

Braniborska 44 we Wrocławiu

Jedna z nowych wrocławskich inwestycji – Braniborska 44 – bazuje na połączeniu wyjątkowego klimatu Starego Miasta z nowoczesnym designem. Inwestorem nieruchomości jest firma ACTIVE Development, dla której Elastolith stworzył jedyne w swoim rodzaju płytki z linii Haaksbergen w kolorze E.10028 oraz fugę LMO.3611, które podkreśliły oryginalny charakter elewacji.

zobacz galerię
IMG 1057

Dom rustykalny

Na elewacji tego pięknego domu inwestor zdecydował się zastosować płytę CORSICA (Herbstbunt) na fudze brązowej. Za sprawą bardzo dużej ilości przebarwień i przepaleń oraz ręcznie wykańczanej struktury, Corsica pozwoliła uzyskać efekt rustykalnej ściany.

zobacz galerię
PU Wilcza Gdansk 007 net

Apartamenty ATOL w Gdańsku

ATOL to nowa gdańska inwestycja, która idealnie wkomponuje się w sąsiedztwo śródmieścia. W pobliżu apartamentów znajduje się między innymi Teatr Szekspirowski czy Muzeum Narodowe. Obiekt znajduje się pod opieką konserwatorską, dlatego do stworzenia ceglanej elewacji wykonawcy zdecydowali się wybrać płytki klinkierowe Elastolith z linii Elabrick. Fasadę inwestycji zdobią płytki mineralne w kolorze Valencia w formacie DF. Dzięki nim ATOL wygląda nowocześnie, a jednak wpisuje się w wyjątkową zabudowę Gdańska.

zobacz galerię
g6

Domy

Bez względu czy jest to renowacja starej kamienicy, budowa nowego domu pasywnego czy eleganckiej willi - szeroka kolorystyka, prostota montażu oraz holenderska jakość, powodują, że płytki ELASTOLITH doskonale sprawdzą czy na każdej inwestycji.

 

Galeria kilku wybranych realizacji w zróżnicowanej gamie kolorystycznej ELASTOLITH.

zobacz galerię
PU Chlebowa Gdansk 013 net

Gdańsk: Chlebova

Chlebova to wyjątkowe miejsce na mapie Gdańska, które oferuje bliskość historycznej zabudowy, wyjątkowy widok na Motławę oraz wnętrza urządzone w standardzie premium. Inwestor – NDI – zdecydował się na wykończenie elewacji płytkami Elastolith z linii Haaksbergen w specjalnie stworzonym kolorze E.6010 oraz dedykowanej fudze.

zobacz galerię
PU Nadmotlawie Gdansk 004 net

Nadmotławie Estate w Gdańsku

Gdańska zabudowa zachwyca klimatem i kunsztem projektowym zarówno obiektów sprzed lat, jak i tych najnowszych. Prestiżowa inwestycja Nadmotławie Estate, która jest projektem jednego z największych deweloperów – firmy ROBYG – urzeka piękną elewacją nawiązującą do zabudowy Starego Miasta, na której zastosowane zostały płytki klinkierowe z linii profesjonalnej Haaksbergen w kolorach E9676, E9677 oraz E7516.

zobacz galerię
2

Wnętrza

Wykorzystaj unikalne właściwości płytek klinkierowych ELASTOLITH do rozwiązania wszystkich problemów związanych z aranżacją niepowtarzalnego wnętrza. Minimalna grubość i waga pozwalają na montaż na każdym podłożu. Ściany z płyt gipsowo kartonowych, gipsowo włóknowych, betonu komórkowego czy silikatów to idealne podłoża na ich zastosowanie.

 

Salon, korytarz, klatki schodowe, garaże, wnętrza sklepów i biur - nadanie im charakteru nowoczesnego loftu nigdy nie było tak proste!

zobacz galerię
0 11

Rezydencja Wintera w Gdańsku

Na tym ekskluzywnym budynku apartamentowym na gdańskiej Wyspie Spichrzów została zastosowana płytka z linii Haaksbergen (E.4961). Inwestycja pod ścisłą kuratelą konserwatora zabytków.

zobacz galerię
DSC04796

Dom Corsica

Zastosowano płytkę Corsica na fudze jasnoszarej

zobacz galerię
PU Hala sportowa Gliwice 011net

Szkoła w Gliwicach

Jedna z gliwickich szkół zyskała oryginalnego charakteru dzięki zastosowaniu płytek mineralnych Elastolith z linii Haaksbergen w kolorach E.4961 i E.7818. Ciemny kolor płytek klinkierowych na elewacji przykuwa wzrok i wyróżnia inwestycję na tle sąsiadujących.

zobacz galerię
PU Family Hub 011net

Family Hub w Krakowie

Family Hub to krakowski projekt stworzony przez Modern Living Development. Budynki w zabudowie szeregowej odpowiadają wszelkim potrzebom współczesnego inwestora. Spełniają one oczekiwania zarówno pod kątem funkcjonalności, jak i niebywałej estetyki. Deweloper zdecydował się na wykończenie elewacji profesjonalną płytką mineralną z linii Haaksbergen w kolorze E.6003.

zobacz galerię
PU Legnicka Wroclaw 001 net

Mikroapartamenty we Wrocławiu

Mikroapartamenty Legnicka 60 to wrocławski projekt grupy BY MADE zlokalizowany w pobliżu zachodniej strefy biznesu. Kameralny budynek idealnie wpisuje się w sąsiadującą architekturę, a na elewacji tej inwestycji zostały wykorzystane płytki Elastolith z linii Haaksbergen w kolorze E.10285 na fudze antracytowej.

zobacz galerię
IMG 6096

Biurowiec w Rudzie Śląskiej

Biurowiec w Rudzie Śląskiej to przykład współczesnego budownictwa, które uwielbia kontrastowe połączenia. Inwestor zdecydował się na wykończenie elewacji płytkami mineralnymi Elastolith z linii Haaksbergen w kolorze E.10015 na fudze antracytowej, która idealnie współgra z pomarańczowymi detalami.

zobacz galerię
PU Idea 2 Gdansk 014 net

Osiedle IDEA w Gdańsku

Osiedle IDEA to przykład nowoczesnej architektury, która nie lubi kompromisów. Oryginalny projekt gdańskiej inwestycji jest zasługą współpracy firm Euro-Styl oraz Dom-Development, a wyjątkową, niebanalną i wyróżniającą się na tle otoczenia elewację zdobią płytki mineralne Elastolith z linii Haaksbergen w trzech kolorach: E.9113, E.6003, E.8699.

zobacz galerię
NAENn2ib

Kraków: Lotniczówka

Lotniczówka to nowy, prestiżowy projekt jednego z największych europejskich deweloperów i lidera rynku węgierskiego – firmy Cordia. Krakowska inwestycja urzeka klasycznym kolorem elewacji. Inwestor zdecydował się na mineralny klinkier Elastolith Classic. Płytki Cordoba w formacie 71 x 240 mm uzupełnione zostały brązową fugą.

zobacz galerię
PU Grochowska lato 5

Kamienica w Krakowie

Modernistyczna kamienica w krakowie i płytka Elastolith w kolorze Bretagne w formacie 40 x 370 mm.  Połączenia wyborne.

zobacz galerię
PU basen wojskowy 7

Wyjątkowy przykład architektury basenu w Krakowie

Mineralna płytka klinkierowa Elastolith w kolorze Cordoba na szarej fudze, stworzyła minimalistyczną i ponadczasową elewację basenu wojskowego w Krakowie. 
W połączeniu z nowoczesnymi przeszkleniami i metalowymi elementami, fasada zyskała wyjątkowy charakter.

zobacz galerię
PU WSB Wroclaw 021 net

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Budynek Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu zachwyca nowoczesną architekturą i wykorzystaniem kontrastujących kolorów. Na elewacji budynku znajdują płytki mineralne Elastolith/Elabrick w soczystym kolorze Oregon na szarej fudze.

zobacz galerię
PU Nowy Grabiszyn Wroclaw 003 net

Nowy Grabiszyn we Wroclawiu

Nowy Grabiszyn to inwestycja idealna dla osób, które cenią sobie nowoczesne i funkcjonalne mieszkania oraz dogodna lokalizację w pobliżu centrum miasta. W pierwszym etapie tej inwestycji firma Budimex zdecydowała się na wykorzystanie rozwiązań Elastolith. Elewację nieruchomości ozdabiają płytki z linii Elabrick w kolorze Bretagne na antracytowej fudze.

zobacz galerię
PU Solid Estate Wroclaw 003 net

Osiedle na wrocławskim Ołtaszynie

PENTHOUSE Ołtaszyn to kameralne osiedle domów szeregowych, które zlokalizowane jest w południowej części Wrocławia. Najnowsza inwestycja SolidEstate to kwintesencja luksusu i intymności we współczesnym budownictwie. Inwestor zdecydował się na wykończenie elewacji płytkami mineralnymi Elastolith z linii Elabrick w kolorze Bretagne na fudze antracytowej.

zobacz galerię
PU Piekna Wroclaw 017 net

Apartamentowiec we Wrocławiu

We Wrocławiu stanął jeden z najnowszych apartamentowców, na elewacji którego zastosowano płytki klinkierowe Elastolith/Elabrick w kolorze Corsica. Deweloper – Dom Development – zdecydował się wykorzystać nasze rozwiązanie w formacie NF 71 x 240 mm na fudze w specjalnie stworzonym kolorze, który podkreśla wyjątkowość całego obiektu.

zobacz galerię
PU Green Mokotow 022net

Kompleks mieszkaniowy w Warszawie

Green Mokotów to wyjątkowy projekt zdobiący jedną z najpopularniejszych dzielnic Warszawy. Nowy kompleks mieszkaniowy firmy Robyg zachęca nie tylko swoją lokalizacją w pobliżu centrum, ale także wyjątkowym wykończeniem. Elewację nieruchomości zdobi klinkier mineralny Elastolith w specjalnym kolorze E.9163.

zobacz galerię
PU Zielone Bemowo 018 net

Zielone Bemowo

Zielone Bemowo to urokliwy kompleks niskich i kameralnych budynków wtopionych w piękne otoczenie. Osiedle jest bardzo dobrze skomunikowane z każdą dzielnicą Warszawy, a mieszkańcom oferuje spokój i ciszę. Elewacja kompleksu została ozdobiona klinkierem mineralnym Elastolith w kolorze E.7904, który powstał na specjalne zamówienie inwestora.

zobacz galerię
IMG 8452

Biurowiec w Paniówkach

Na elewacji tego biurowca inwestor zdecydował się zastosować płytkę Bretagne na fudze antracytowej.

zobacz galerię
43701977 1833492280052328 8962028967724843008 o

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce to jeden z bardziej prestiżowych obiektów, na którym zastosowano system Elastolith. Inwestycja pod auspicjami Ministerstwa Kultury i pod ścisłą opieką konserwatorską. Jesteśmy dumnie, że mogliśmy uczestniczyć w powstawaniu tego wyjątkowego budynku. Zastosowano płytkę Cordoba na fudze szarej.

zobacz galerię
PU Szkola Marki 007 net

Szkoła podstawowa w Markach

Szkoła Podstawowa w Markach to projekt, który nawiązuje wyglądem do klasycznej architektury wykończonej czerwoną cegłą. Elewacja została wykonana z wykorzystaniem płytek mineralnych Elastolith w kolorze Sahara.

zobacz galerię
kaunas3 copy2

Dom w rytmie Sevilli

Kolor ecru z dużą ilością brązowych przebarwień, czyli Sevilla na elewacji. W tym przypadku płytka Elastolith w kolorze Sevilla w wydaniu na fudze brązowej, ale równie świetnie sprawdza się na fudze jasnoszarej.

zobacz galerię
PU Mariacka 1 10

Hotel przy Bazylice Mariackiej w Gdańsku

Pod ścisłym nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków powstał hotal na ul. Mariackiej 1 w Gdańsku. Inwestycja sąsiaduje bezpośrednio z Bazyliką Mariacką. Konserwator zdecydował się na użycie płytki z gamy Elastolith o oznaczniu E.6012 na fudze brązowej, które idealnia wpisała się w historyczną zabudowę Gdańska.

zobacz galerię
PU Bliskie Bemowo 009 net

Elastolith na Bliskim Bemowie

Bliskie Bemowo to warszawska inwestycja międzynarodowego koncernu Grupo Lar. Funkcjonalne mieszkania i bliskość najważniejszych punktów handlowo-usługowych oraz jednostek edukacyjnych sprawiają, że osiedle cieszy się dużą popularnością. Inwestor zdecydował się na wykończenie budynków klinkierem mineralnym Elastolith w kolorach Paris oraz Bretagne.

zobacz galerię
PU Praho 010 net

Apartamentowiec w Warszawie

Warszawski apartamentowiec Praho to niepowtarzalna inwestycja pełna koloru. Budynek zdobi niecodzienna fasada wykończona płytkami mineralnymi Elastolith w kolorze Palermo. 

zobacz galerię
PU Rezydencja Potocka 012 net

Rezydencja Potocka w Warszawie

Żoliborz to bardzo znana warszawska dzielnica, na której terenie powstała Rezydencja Potocka. Kameralna inwestycja urzeka nowoczesną prostotą i wysokim designem. Na elewacji nieruchomości znajduje się klinkier mineralny Elastolith w kolorze Nebraska. 

zobacz galerię
PU Zabi Kruk 4

Biurowiec ZEFIR w Gdańsku

Dzięki płytce w kolorze VALENCIA w formacie DF 52 x 240 mm, ta bardzo nowoczesna i zarazem skomplikowana elewacja idealnie wkomponowała się w okoliczną, historyczną zabudowę Dolnego Miasta, w ścisły centrum Gdańska.

zobacz galerię
PU parking Gliwice 1

Parking wielopoziomowy

W ścisłym centrum Gliwic powstał wielopoziomowy parking. Dzięki płytce w kolorze Luzern na fudze antracytowej w nietypowym wiązaniu bryła budynku nabrała niespotykanego charakteru. Inwestycja pod ścisłym nadzorem konserwatorskim.

zobacz galerię
PU ApartamentyWroc 11

Apartamentowiec we Wrocławiu

Na tym budynku apartamentowym zastosowano ciekawe połączeniu płytki Luzern z jasnymi pasami wykonany za pomocą płytki Rhodos.

zobacz galerię
PU MCEiR Marki net 008

Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne

Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne to budynek wyjątkowy w skali kraju. Zeroenergetyczna inwestycja została stworzona z wykorzystaniem materiałów wysokiej jakości. Generalnym Wykonawcą MCER była firma Budimex, która wybrała do wykończenia elewacji klinkier mineralny Elastolith z linii Haaksbergen w kolorze E.6006.

zobacz galerię
MG 2518

Perełka na Starym Mieście w Elblągu

Tylko cztery dni zajęło dwóm wykonawcom przekształcenie brzydkiego, szarego kaczątka w cudo niezwykłej urody. Pod czujnym okiem konserwatora zabytków powstała, naszym zdaniem, najpiękniejsza kamieniczka na Starym Mieście w Elblągu. 

 

Dzięki płytce z linii Rusticana (nr E.6012),  która zawiera błyszczące w słońcu opiłki Irydu, elbląska starówka wzbogaciła się o nowy klejnot.

zobacz galerię
putka 1s

Centrum logistyczne pod Warszawą

Pod Warszawą powstał kompleks logistyczny-biurowy, który dzięki użyciu płytki SAHARA zdecydowania wyróżnia się spośród wielu podobnych tego typu realizacji w Polsce.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości firmy JAKON.

zobacz galerię
IMG 7415 2

Colorado, czyli stara cegła na elewacji

Płytka Colorado to klasyk w gamie Elastolith. Stara, ciemno-czerowna cegła z intesnywnymi przeplaniemi. Efekt można spotęgować dzięki zastosowaniu fugi w kolorze antarcyowym, ale równie ciekawie prezentuje się na fudze szarej.

zobacz galerię
PU blok Nowy Targ 6

Sahara w Nowym Targu

Płytka Sahara na fudze szarej świetnie uzupełniła koncepcję architektoniczną buynków mieszkalnych w Nowym Targu.

zobacz galerię
sN u J6

Dom jednorodzinny w Rogoźnie

Domek zlokalizowany w Rogoźnie to przykład nowoczesnego i minimalistycznego budownictwa. Połączenie odcieni bieli i szarości pozwala stworzyć ponadczasowy efekt. Elewację nieruchomości zdobi klinkier mineralny Elastolith w kolorze Madagaskar na fudze antracytowej.

zobacz galerię
g4

Połyskujące w słońcu opiłki Irydu

Inwestor tego domu wymarzył sobie elewację w tonacji klasycznej elegancji czerwonej cełgy, ale w nowoczesnym, nietuzinkowym wydaniu. Zaproponowaliśmy płytkę z kolekcji dedykowanej (numer E.6012) z domieszką opiłków Irydu, który w kontakcie z promieniami słonecznymi delikatnie się mieni. Głęboka czerwień z ciemno-pomarańczowymi przebarwieniamy z zastosowaniem fugi antracytgowej okazały się połączeniem perfekcyjnym

zobacz galerię
PU Straz Miejska Tarnow 20

Budynek Straży Miejskiej w Tarnowie

Na elewacji tego budynku zastosowano płytkę w kolorze Sahara.

zobacz galerię
PU Ogrody Wilanow net 023

Ogrody Wilanów

Inwestycja Ogrody Wilanów znajduje się na Błoniach Wilanowskich, miejscu uwielbianym przez mieszkańców stolicy i turystów. Została zrealizowana ona przez jednego z największych deweloperów, firmę Robyg. Inwestor zdecydował się na wykończenie elewacji płytkami mineralnymi Elastolith w specjalnie stworzonym odcieniu E.8421.

zobacz galerię
MG 2458

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

Elewacja Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie, nawiązująca do oryginalnego wyglądu historycznego budynku, ze wszystkimi gzymsami, nadprożami i parapetami jest po prostu piękna! Z radością prezentujemy Państwu ten fantastyczny obiekt ukazujący nieograniczone możliwości zastosowania Mineralnego Klinkieru z Holandii. 

 

Do tej realizacji wybrano płytkę Cordoba w formacie 71x240 mm.

zobacz galerię
IMG 2728

Inwestycja przy ul. Fredry w Krakowie

W Krakowie powstaje nowoczesna inwestycja deweloperska firmy Budimex Nieruchomości. Budynek zyskał ciepłego charakteru dzięki zastosowaniu na elewacji płytek mineralnych z linii Haaskbergen w kolorze E.7798.

zobacz galerię
PU Hotel Krakow001m

Hotel w Krakowie

W Krakowie powstał wyjątkowy budynek. Ten czterogwiazdkowy hotel dzięki płytce ELASTOLITH w kolorze Hamburg idealnie wtopił się w zabudowę historycznej dzielnicy Kazimierz. 

zobacz galerię
PU City Strefa 001 net

Elastolith w City Sfera

City Sfera to warszawska inwestycja firmy Robyg, która urzeka minimalizmem, klasycznym wykończeniem i wyjątkową lokalizacją. Inwestor zdecydował się na wykończenie budynków specjalnie stworzoną w tym celu płytką mineralną w kolorze E.7798 z linii Haaksbergen.

zobacz galerię
PU Chorzow meble 2

Sklep z antykami w Chorzowie

Od dawna nieużywany pawilon zyskał nowe życie. W Chorzowie powstał sklep z antykami, gdzie inwestor szukał idealnego rozwiązania na fasadę, która łączyłaby rustykalny charakter odniesień z nowoczesnym charakterem koncepcji. Dzięki zastosowani płytki z linii Haaksbergen o oznaczeniu E.6012 na fudze antracytowej udało się uzsykać zamierzony efekt.

zobacz galerię
PU TBS Radzyminska 010 net

Warszawski budynek TBS

Wyjątkowy klinkier mineralny Elastolith w odcieniu Blackpool zdobi elewację olbrzymiego warszawskiego TBS-u przy ul. Radzymińskiej. Budynek o zróżnicowanej wysokości pomieści ponad 200 funkcjonalnych mieszkań.

zobacz galerię
8v SMY6A

Piła: inwestycja mieszkaniowa

Nowo powstającą pilską inwestycję zdobi klinkier mineralny Elastolith z linii Haaksbergen. Nieruchomość zaliczana jest do bardziej prestiżowych w mieście, a za jej budowę odpowiada firma Termopil-Bud.

zobacz galerię
bvWY4wHv2

Poznań/Naramowice: osiedle

W poznańskich Naramowicach powstaje nowe osiedle apartamentowców. Inwestorem został jeden z największych holenderskich deweloperów – firma Novaform – która coraz prężniej działa na terenie Polski. Inwestycja została wykończona klinkierem mineralnym mineralny Elastolith z serii Haaksbergen w specjalnie powstałym kolorze E.5496.

zobacz galerię
1hva5KMi

Luzern na elewacji obiektu firmowego

Klinkier mineralny w kolorze Luzern to wyjątkowa propozycja dla osób ceniących nowoczesne rozwiązania. Elewacja nowej siedziby jednej z firm została wykończona płytkami klinkierowymi Elastolith w rozmiarze 71 x 240 mm na fudze antracytowej.

zobacz galerię
PU Tumskie Ogrody 3

Ogrody Tumskie we Wrocławiu

Kompleks mieszkaniowy Ogrody Tumskie to inwestycja, na potrzeby której Elastolith stowrzył płytkę w zupełnie nowym kolorze. Mieszanka modnych szarości i antracytu bardzo ciekawie skomponowała się z bryłą budynku.

zobacz galerię
PU Slusarska 3

Apartamenty na krakowskim Podgórzu

Zdjęcia prezentują pierwszy etap realizacji kompleksu mieszkalnego na krakowskim Podgórzu. Inwestor zdecydował się na wyjątkową płytkę w kolorze E.7212 z linii Haaksbergen na antracytowej fudze. 

zobacz galerię
IMG 6606

Nova Bluszczańska w Warszawie

Nova Bluszczańska to inwestycja zlokalizowana na warszawskim Mokotowie. Niska zabudowa stylizowana na wzór miejskich willi sprawia, że nowe osiedle cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Inwestor zdecydował się na wykorzystanie płytek mineralnych Elastolith z linii profesjonalnej Haaksbergen w kolorze E.9113.

zobacz galerię
7tWJrIfJ

Zajazd w Ostrowie

Klinkier mineralny Elastolith w kolorze Geneve nawiązuje do klasyki budownictwa sprzed lat. Właściciel Zajazdu w Ostrowie Wielkopolskim zdecydował się na jego zastosowanie na wybranych fragmentach nieruchomości.

zobacz galerię
PU KamieniceKos 23

Termomodernizacja zabytkowych kamienic

Laboratoria Elastolith stanęły przed nielada wyzwianiem, czyli doborem kolorystyki płytek do cegalnych elewacji zabytkowych, przedwojenny kamienic. Dla tego skomplikowanego projeku, czyli termomodernizacji przeszło 80 budynków, udało nam się stworzyć płytkę, która idealnie wpasowuje się w historyczną zaubodwę dzielnicy. Na niektórych zdjęciach można zaobserwować połączenie starego z nowym, czyli budynków z przeszło stuletnią cegłą i odtworzonych elewacji Elastolith,

zobacz galerię
IMG 1895

Mokotowska Szpilka w Warszawie

System Elastolith / Haaksbergen może być z powodzeniem stosowany także na wysokich budynkach, w tym tych przekraczających wysokość 25 m, gdzie rygorystyczne przepisy pożarowe wymagają zastosowania materiałów niepalnych. Materiał Elastolith / Haaksbergen posiada klasę reakcji na ogień A2,s1-d0 i jest uznawany za produkt niepalny.

Jednym z przykładów zastosowania systemu Elastolith na budynku powyżej 35 m jest Mokotowska Szpilka w Warszawie. Inwestor zdecydował się na płytkę Hamburg.

zobacz galerię
PU Sigma Kielno 13

Budynek biurowy w odcieniach szarości

Na potrzeby swojego budynku biurowego inwestor zdecydwał się zastosować płytkę w kolorze Madagascar na fudze antracytowej. 

zobacz galerię
Foto 19.10.2017 13 58 32

Nebraska czyli fasada w modnej szarości

Płytka Nebraska to jeden z niekwiestionowanych liderów popularności, który doskonale komponuje się zarówno z fugą biała, szarą cementową jak i z antarcytową. Modna szarość z jasnymi przebarwieniamy.

zobacz galerię
PU Manufaktura Praska 14net2

Manufaktura Praska

Manufaktura Praska w Warszawie. Inwestor wybrał płytkę w kolorze Mediterranee, ale w wersji z gładką strukturą powierzchni. 

zobacz galerię
IMG 20150609 124860

Płytka Classique czyli holenderska klasyka

Płytka Classique została stworzona na podstawie holenderskich doświadczeń marki Elastolith na rodzimym rynku. Ciekawie łączy się zarównie z fugą szarą jak i brązową lub jasnoszarą.

zobacz galerię
PU osiedle Gliwice 11

Alabama w Gliwicach

Czerwień płytki Alabama z ciemno-bordowymi wypaleniami uzodobiła elewacje budynków mieszkalnych w Gliwicach.

zobacz galerię
IMG 1290

Luzern, czyli wariacje wokół fioletu

Płytka w kolorze Luzern charakteryszuje się idealnie skomponowaną mieszkaną odcieni i wybarwień. Gładka struktura i charakterystyczna kolorystyka to znaki rozpoznaczwe tej płytki w gamie Elastolith. Świetne połączenie a fugą antarytową.

zobacz galerię
PU Wspolna Pila 3net

Żółty budynek w Pile

Płytka w kolorze Nevada na szarej fudze jest odpowiedzialna za piękny miodowy wygląd budynku wielorodzinnego w Pile. 

zobacz galerię
8q7h2E6

Piła: Inwestycja mieszkaniowa

W Pile przy ulicy Szkolnej powstaje kolejna inwestycja, za którą odpowiada firma Termopil-Bud. Na elewacji budynku zastosowano klinkier mineralny Elastolith z linii Classic w kolorze Murcia w formacie 71 x 240 mm.

zobacz galerię
D66GQbwS2

Szczecinek: dom wolnostojący

Przy realizacji domu w Szczecinku inwestor zdecydował się na płytkę Elastolith z linii Classic w kolorze Malta na antracytowej fudze. Żółta elewacja nabrała oryginalnego wyglądu i wyjątkowego charakteru.

zobacz galerię
20170322 153117

Hotel w Rewie

Hotel Skipper wraz z ośrodkiem żeglarskim w nadmorskiej miejscowości Rewa, przy budowie którego zastosowano płytkę CORDOBA w wydaniu na fudze szarej. Klasyczna czerwień płytki dodała inwestycji zdecydowanej elegancji.

zobacz galerię
x8oWwgYT

Cedynia: dom wolnostojacy

Dom w Cedyni zyskał charakteru dzięki zastosowaniu płytek klinkierowych Elastolith w kolorze Geneve na fudze antracytowej. Inwestor zdecydował się na kolorystyczny podział elewacji.

zobacz galerię
Kwietna 17

Kamienica w Gdańsku

Kamienica w gdańskiej dzielnicy Oliwa to jedna z bardziej pracochłonnych realizacji w systemie ELASTOLITH. Przy tym projekcie wiernie oddtworzono oryginalny wygląd ponad stuletniej elewacji. Jest to zarazem wspaniały przykład wykorzystania Mineralnego Klinkieru przy docieplaniu historycznych budynków pod ścisłą ochroną konserwatorską.

 

W przypadku tej realizacji cały budynek ocieplono styropianem o grubości 20 centymetrów i wybrano płytkę w kolorze Oregon na fudze brązowej. Nad całością prac czuwał Wojewódzki Konserwator Zabytków. 

zobacz galerię
PU osiedle Katowice 15

Pionowy układ płytki Blackpool w Katowicach

Na jednym z katowickich osiedli inwestor zdecydował się zastosować płytkę w kolorze Blackpool w nietypowym, bo pionowym układzie. Na niektórych budynkach użyto kleju/fugi w kolorze antracytowym, podczas gdy na kolejnych zdecydowano się na fugę jasnoszarą. 

zobacz galerię
Lotos 17

LOTOS - budynek biurowy w Gdańsku

Korporacyjnym kolorem koncernu paliwowego LOTOS jest żółty. I taka miała być elewacja remontowanego budynku biurowego na terenie gdańskiej rafinerii. Do tej realizacji architekt i inwestor zgodnie wybrali płytkę ELASTOLITH w kolorze Malta na brązowej fudze.

zobacz galerię
Zrzut ekranu 2017 07 19 o 23.20.56

Jasny minimalizm gdyńskiego osiedla

Płytce ELASTOLITH w kolorze ALASKA ciekawie uzupełnia założony minimalizm eleganckiej zabudowy gdyńskiego osiedla.  

zobacz galerię
PU biuro Zablocie 7

Rekonstrukcja sufitów w Krakowie

Nietypowa realizacja w Krakowie, przy której musieliśmy się zmierzyć z wyzwaniem dobrania płytki do odtworzenia historycznych, ceglanych sufitów pod ścisłym okiem konserwatora zabytków. 

zobacz galerię
PU YANA 018net

Warszawskie osiedle Yana

Osiedle Yana łączy wyjątkową lokalizację na warszawskiej Woli z funkcjonalną i estetyczną zabudową. Nowoczesne budynki zostały wykończone klinkierem mineralnym Elastolith w kolorze Madagascar. 

zobacz galerię
IMG 2271

Hostel w Gdańsku

Gdańskie Stare Miasto jest jednym z najpiękniejszych. W otoczeniu historycznych zabytków powstaje niewielki hostel, którego inwestor zdecydował się na wykończenie płytkami klinkierowymi z linii Classic. Kolor Sahara idealnie wpisuje się w otoczenie w ceglastych barwach.

zobacz galerię
IMG 1349

Nowoczesne domy w Pruszczu Gdańskim

20 domów mieszkalnych powstaje pod Pruszczem Gdańskim. Jest to wyjątkowy projekt ze względu na monochromatyczna kolorystykę oraz rzadko spotykane wiązanie płytek klinkierowych w kolorach GRAU BUNT na antracytowej fudze oraz MARMORWEISS na białej.

zobacz galerię
IMG 1388

EC1 wschód - Rewitalizacja nowego centrum Łodzi

Najstarsza łódzka elektrownia EC 1 powstała w 1907 roku i służyła mieszkańcom miasta aż do roku 2001. Miło nam poinformować, że mogliśmy, wraz z Firmą SKANSKA, brać udział przy rewitalizacji tego pięknego obiektu, stosując Elastyczną Płytkę Klinkierową ELASTOLITH w kolorze Sahara Rot z szarą fugą.

zobacz galerię
IMG 0089

Zupełnie nowy kolor dla osiedla Villa Kiełpino w Gdańsku

Villa Kiełpino to zespół 14 luksusowych rezydencji z lokalizowanych w zielonej dzielnicy Gdańska Kiełpino Górne. Aby projekt spodobał się najbardziej wymagającym klientom do jego budowy musiały zostać użyte najlepsze materiały dostępne na rynku. Specjalnie na potrzeby tego projektu, wspólnie z inwestorem, opracowaliśmy jedyny w swoim rodzaju nowy kolor Elastycznej Płytki Klinkierowej ELASTOLITH

zobacz galerię
IMG 2582 1

Osiedle mieszkaniowe w Bydgoszczy

Często stosowana na dużych obiektach płytka w kolorze Cordoba z antracytową fugą nadała eleganckiego kontrastu elewacjom nowoczesnych budynków na osiedlu mieszkaniowym w Bydgoszczy.

 

Zestawienie tej barwy systemu ELASTOLITH z antracytową stolarką okienną oraz tynkiem okazało się strzałem w dziesiątkę!

zobacz galerię
FullSizeRender 2

Budynek biurowy w Raciborzu

Nieduży budynek biurowy w Raciborzu jest przykładem ciekawej kompozycji płytki Elastolith w miodowym kolorze MURCIA z jasnym tynkiem, które razem podkreślają bryłę budynku.

zobacz galerię
IMG 0011

Antracytowe cokoły

Płytka BLACKPOOL (Antrazit) doskonale sprawdza się między innymi na podmurówkach, cokołach czy strefach garażowych, czego przykładem jest ta realizacja w Pile.

zobacz galerię
IMG 0800b

Osiedle mieszkaniowe w Bydgoszczy.

Przy ul. Bielickiej w Bydgoszczy powstało nowoczesne osiedle mieszkaniowe, którego elewację wykonano z płytek ELASTOLITH w kolorze Colorado na szarej fudze. Colorado to kolor starej, bardzo mocno przybrudzonej czerwonej cegły, dzięki czemu nowy budynek idealnie wpasowuje się w charakter dzielnicy. Przy garażach oraz na cokołach budynku zastosowano natomiast płytkę Blackpool na fudze antracytowej.

zobacz galerię
kid o firmie 2

Biały Dom - Zakręt k. Warszawy

Biała płytka Marmorweiss jest coraz częściej wybierana do montażu fasad. Przykład domu jednorodzinnego w podwarszawskiej miejscowości Zakręt pokazuje całe piękno elewacji w tym kolorze. Biała płytka Marmourweiss z białą fugą prezentuje się równie imponująco we wnętrzach budynków.

zobacz galerię
Sercok Stacje BP 1

Pierwsze stacje paliw BP - Serock

Zakończyliśmy realizacje pierwszych stacji benzynowych spod szyldu brytyjskiego koncernu paliwowego BP. Do realizacji tego projektu przy obwodnicy Serocka wybrano standardową płytkę ELASTOLITH w kolorze ROT na szarej fudze.

zobacz galerię
IMG 6155

Klub fitness w Opolu

Valencia to klinkier mineralny Elabrick w ciepłym, piaskowym odcieniu. Kolor ten w połączeniu z bielą prezentuje się bardzo świeżo i delikatnie. Na taki duet kolorystyczny zdecydowali się inwestorzy jednego z opolskich klubów fitness.

zobacz galerię
PU Przychodnia Pszczyna Ixia 001 NET

Pszczyna: Przychodnia lekarska

Przychodnia w Pszczynie to przykład eleganckiej i klasycznej architektury użytkowej. Jasne, subtelne odcienie elewacji wprowadzają do przestrzeni harmonię i spokój, ocieplają wizualnie budynek oraz doskonale współgrają z otaczającą go przyrodą. W projekcie wykorzystano płytki klinkierowe Elastolith/Elabrick IXIA w wydłużonym formacie i dwóch szerokościach: 30x370 mm oraz 71x370 mm. Do płytki został dobrany klej/fuga w jasnoszarym kolorze.

zobacz galerię
P1120637 Orawska Krakow Colorado NET

Kraków: Hemma Orawska

Hemma Orawska to nowa krakowska inwestycja dewelopera Skanska. Na elewacji budynku zastosowana została płytka Elastolith/Elabrick w kolorze Cordoba na jasnoszarej fudze. Kolor przybrudzonej czerwonej cegły, nadał industrialnej części inwestycji mocnego charakteru, idealnie kontrastując ze spokojną i ciepłą powierzchnią reszty budynku.

zobacz galerię
PU CABA Lublanska Krakow palermo 006 NET2

Kraków: Osiedle Ulubione

Osiedle Ulubione to najnowsza inwestycja dewelopera CABA. Kompleks budynków mieszkalnych znajduje się w pięknym i malowniczym Krakowie przy ul. Lublańskiej. W projekcie wykorzystano płytkę Elastolith/Elabrick w kolorze Palermo: format NF 71 x 240 mm oraz dwa rodzaje kleju/fugi: antracytowy oraz jasnoszary. Elewację charakteryzuje nietypowe ułożenie płytki, które tworzy efekt trójwymiarowy, nadając całej strukturze architektonicznej wyjątkowy charakter.

 

zobacz galerię
PU Frax Bud Wybickiego Krakow palermo 002 NET

Kraków: Osiedle Fort Natura

Fort Natura to wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa, dające spokój i wyciszenie w centrum miasta. Zlokalizowane przy ulicy Wybickiego 5 osiedle sąsiaduje z Parkiem Krowoderskim oraz Parkiem St. Wyspiańskiego. Jednak jego najważniejszym atutem jest obecność obszernego terenu zielonego, stanowiącego integralną część kompleksu. Deweloper FRAX-BUD zdecydował się na wykorzystanie przy tym projekcie płytki Elastolith/Elabrick w kolorze Palermo i formacie NF 71 x 240 mm. Poprzez zastosowanie dwóch odmiennych rodzajów kleju/fugi - antracytowego i jasnoszarego, uzyskano efekt trójwymiarowy, nadając elewacji niepowtarzalnej głębi.

 

 

zobacz galerię
PU parking Gliwice 4

Gliwice: Parking wielopoziomowy

Elastyczne płytki klinkierowe to doskonałe rozwiązanie dla przestrzeni o dużym natężeniu ruchu, zapewniające trwałość, estetykę i łatwość utrzymania - właśnie dlatego inwestor wybrał je na elewację garażu wielopoziomowego w Gliwicach. Postawił na płytkę Luzern z linii Elabrick by Elastolith o charakterystycznym bordowo-fioletowym wybarwieniu ze srebrzystymi przepaleniami, które dodają jej niepowtarzalnego uroku, a budynkowi unikalnego charakteru i elegancji.

 

 

zobacz galerię
PU Awim Skladowa Krakow Colorado Bretania 002 NET 2

Kraków: Apartamenty Cynamonowe

Apartamenty Cynamonowe ulokowane przy ulicy Składowej w sercu Krakowa to realizacja AWIM Grupa Inwestycyjna. Budynek wyróżnia się bifunkcyjną koncepcją wykończenia, gdzie jedno skrzydło odznacza się industrialnym charakterem, podczas gdy drugie emanuje jaśniejszą i bardziej stonowaną estetyką. Industrialny wygląd elewacji uzyskano dzięki połączeniu płytek Bretagne i Colorado na antracytowej fudze.

 

zobacz galerię
PU Domy Niepolomice Sevilla 015 NET2

Niepołomice: Giardino Verde

Giardino Verde to pierwsza inwestycja Castello Development zlokalizowana w spokojnej dzielnicy Niepołomice - Boryczów, przy ul. Podoficerskiej tuż obok Puszczy Niepołomickiej. Obiekt harmonijnie wpisuje się w otoczenie, zachwycając niebanalną estetyką i kameralnym charakterem. Elewacja wykonana z płytki klinkierowej Elabrick w kolorze Sevilla, łączącej piaskowy beż z jasnym brązem, wspaniale rozświetla otoczenie i optycznie powiększa budynek. Antracytowe loggie balkonowe idealnie kontrastują z jasnym, ciepłym odcieniem naszej płytki, dodając elewacji charakteru.

 

zobacz galerię
PU Unimax Grochowska Warszawa Kiel 003 NET

Warszawa: Viva Vitolin

Viva Vitolin od Unimax Development to położony na styku ulic Grochowskiej i Tarnowieckiej sześciokondygnacyjny budynek mieszkalny. Jego elewacja to mistrzowskie połączenie różnorodnych tekstur i barw: ciepłe odcienie czerwonego klinkieru KIEL oraz stonowane biele i szarości tynków. Całość dopełniają nowoczesne metalowe barierki i przestronne przeszklenia, które nadają budynkowi lekkości i współczesnego charakteru. 

 

zobacz galerię
Poznan Murawa net4

Poznań: Murawa 36

Elastyczna płytka Elabrick w czerwonym odcieniu Cordoba na cementowej fudze zdobi nowoczesny budynek mieszkalno-usługowy w poznańskiej dzielnicy Winogrady.  Architektonicznie budynek wyróżnia się prostą, ale modernistyczną bryłą z wyraźnie zarysowanymi poziomymi i pionowymi liniami. Elewacja, dzięki zastosowaniu czerwonego klinkieru zyskała głębię kolorystyczną oraz wyrazistość, a szare odcienie w częściach parteru i obramowań okiennych idealnie z nią kontrastują, tworząc harmonijną i elegancką całość. 

zobacz galerię
PU Szmichowski Pruszcz Genewa 003 NET

Pruszcz Gdański: Pruszcz Park

Osiedle Pruszcz Park zlokalizowane w zielonej, spokojnej części Pruszcza Gdańskiego składa się z eleganckich budynków, otoczonych przyrodą, wyrazistych, dzięki Elabrick - elastycznej płytce klinkierowej, w czerwonym kolorze Geneve, która nie tylko podkreśla nowoczesny design, ale także zapewnia trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Jej czerwono-bordowe odcienie przypominające prawdziwą cegłę, doskonale kontrastują zarówno z jasnym tynkiem, jak i antracytowymi oknami oraz balustradami balkonów. To właśnie ona nadaje wyjątkowy charakter elewacji budynków Pruszcz Park, tworząc niepowtarzalny klimat tego miejsca.
zobacz galerię